19 şubat 2019 Salı 20:05

Nokia Şarj Cihazlarını Değiştiriyor

Yazan: Eklenme Tarihi: 18 Kasım 2009 14:33
Bu yazı Haber Kategorisinde YORUM YAZ .

Nokia Şarj Nokia Bazı Modellerde Şarj Cihazlarını Değiştirdiğini Duyurdu

Nokia yaptığı açıklamayla, şarj cihazlarının plastik kapaklarının gevşeyip ayrılabileceğini ve şarj cihazı elektrik prizine takıldığında elektrik çarpması tehlikesiyle karşı karşıya kalınabileceği gerekçesiyle bir tedarikçisi tarafından üretilen Nokia markalı şarj cihazı için bir değiştirme programı başlattığını duyurdu.

Bu arada Nokia tarafından yapılan açıklamada, etkilenen şarj cihazlarıyla ilgili herhangi bir olay veya yaralanma haberi alınmadığını, ancak tedbir olarak ilgili şarj cihazı modellerini ücretsiz olarak değiştirmeye karar verdikleri belirtildi.

Nokia tarafından yapılan bu açıklamanın tamamı şu şekilde;

Sayın Nokia Müşterisi,
Nokia, üçüncü taraf bir tedarikçi tarafından üretilen Nokia markalı sınırlı sayıda şarj cihazı için bir değiştirme programı başlattığını duyurmuştur. Etkilenen şarj cihazlarının plastik kapaklarının gevşeyip ayrılabileceğini, bunun sonucunda şarj cihazının dahili bileşenlerinin açıkta kalabileceğini ve şarj cihazı elektrik prizine takıldığında belirli dahili bileşenlere temas edilmesi halinde elektrik çarpması tehlikesiyle karşı karşıya kalınabileceğini tespit ettik.
Etkilenen şarj cihazlarıyla ilgili herhangi bir olay veya yaralanma haberi almadık; ancak tedbir olarak, etkilenen şarj cihazı modellerini ücretsiz olarak değiştirmeye karar verdik.
Etkilenen şarj cihazları BYD tarafından 15 Haziran 2009 ile 9 Ağustos 2009 tarihleri arasında üretilen cihazlardır ve bunların modelleri şunlardır:
AC -3U
AC-3E
ve BYD tarafından 13 Nisan 2009 ile 25 Ekim 2009 arasında üretilen ve aşağıdaki model tipinde olanlar
AC-4U

Etkilenen şarj cihazları bir Nokia cihazıyla birlikte satılmış veya aksesuar olarak ayrıca satın alınmış olabilir. Şarj cihazınızı, AC-3U ve AC-3E modelleri söz konusuysa 15 Haziran 2009′dan önce, AC-4U modeli söz konusuysa 13 Nisan 2009′dan önce satın aldıysanız veya cihazınız başka bir tedarikçi tarafından üretilmiş aynı model bir şarj cihazıysa, sizin şarj cihazınız bu durumdan etkilenmez.
Ürünlerimizin güvenilirliği ve kalitesi Nokia’nın en öncelikli meselesidir. Şarj cihazınızın değiştirilmesi gerektiğini tespit ettiyseniz, cihazınızı artık kullanmamanızı ve onun yerine ücretsiz olarak verilecek şarj cihazı için başvuruda bulunmanızı tavsiye ediyoruz.
Etkilenen şarj cihazlarının satıldığı pazarların tümü için bir değiştirme programı düzenlenmiştir. Müşterilerimizin yaşayacağı sıkıntıyı en aza indirmek için, değiştirme ülke düzeyinde gerçekleştirilecektir.
Şarj cihazınızın değiştirme programı kapsamında olup olmadığını tespit etmek için, aşağıdaki menüyü kullanarak şarj cihazı etiketindeki ilgili bilgileri gönderin.
Etkilenen şarj cihazları BYD tarafından 15 Haziran 2009 ile 9 Ağustos 2009 tarihleri arasında üretilen cihazlardır ve bunların modelleri şunlardır:
AC -3U
AC-3E
ve BYD tarafından 13 Nisan 2009 ile 25 Ekim 2009 arasında üretilen ve aşağıdaki model tipinde olanlar
AC-4U

Nokia Şarj AC-3E

Nokia Şarj AC-4U

Nokia Şarj AC-3U

Şarj cihazınızın değiştirme programı kapsamında olup olmadığını tespit etmek için ilgili sayfaya şuradan ulaşabilirsiniz: Şarj cihazı değiştirme programı

Dilerseniz yorum yazabilir, veya geri izlemelere bakabilirsiniz.

Yorumunuzu Yazın