23 Nisan 2019 Salı 8:59

McAfee binlerce bilgisayarı çökertti

Yazan: Eklenme Tarihi: 23 Nisan 2010 10:56
Bu yazı Haber Kategorisinde 1 Yorum .

Dünyanın önde gelen güvenlik yazılım şirketlerinden biri olan McAfee’nin anti-virüs programında yaptığı bir hata binlerce bilgisayarın çökmesine neden oldu.

McAfee’den yapılan açıklama, yazılımın Windows’a ait bir dosyayı virüs olarak görmesiyle bilgisayarda probleme yolaçtığı, bu nedenle hazırlanan yamanın indirilmesi gerektiği şeklinde.

Bahsi geçen yamaya, karşılaşılan problem hakkında açıklama ve hangi dosyanın virüs olarak tesbit edildiğiyle ilgili çözüm yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

Yaptığımız araştırmaya göre McAfee’nin 21 Nisan Çarşamba günü yayınladığı güncellemeyi yükleyen bilgisayarlar bu problemden etkilendiler.

Hatadan dolayı özür dileyen şirket kullanıcıların fazla etkilenmediğini savunsa da, bilgisayarların çökmesi veya kendiliğinden tekrar tekrar yeniden başlamasına neden olan bu sorunun ABD’de polis, hastaneler, okullar hatta cezaevlerinde hizmetlerin aksamasına neden olduğu haberleri geliyor.

Ayrıca McAfee, sorunun özellikle Microsoft’un Windows XP Service Pack 3 işletim sisteminin yüklü olduğu bilgisayarlarda görülebileceğini belirtti.

Ancak uzman görüşleri ve internet ortamında haber paylaşım sitelerinden edinilen bilgilere göre sorundan etkilenen bilgisayar sayısının onbinlerce olduğu tahmin ediliyor.

Dilerseniz yorum yazabilir, veya geri izlemelere bakabilirsiniz.

1 Yorum “McAfee binlerce bilgisayarı çökertti”

  1. [...] Konuyla ilgili daha önceki haberimiz [...]

Yorumunuzu Yazın