19 şubat 2019 Salı 20:02

Internet Explorer 8 Beta

Yazan: Eklenme Tarihi: 5 Ağustos 2008 16:31
Bu yazı Haber Kategorisinde YORUM YAZ .

Microsoft, 07.31.2008 tarihli bülteninde Internet Explorer 8 sürümünün kısa zamanda çıkacağına yer verdi.

Internet Explorer 8 için yapılan duyurunun içeriği şu şekilde;

Web sitenizi Internet Explorer 8 için hazır mı?

Microsoft, birlikte çalışabilme yeteneğini web üzerinden geliştirme girişimlerine paralel olarak; mevcut ayarlarıyla içeriği standartlara en uyumlu şekilde işleyebilecek Internet Explorer 8 sürümünü kısa zaman içerisinde çıkaracaktır. Bu sürümde önceliği Web standartlarındaki birlikte çalışabilirlik özelliğine veren Microsoft, web yazılım geliştiricilerinin ve tasarımcılarının “bir defa yaz, her yerde kullan” düşüncesini hayata geçirmelerine olanak tanıyor; böylelikle farklı tarayıcılara göre içeriği değiştirmeye harcayacakları zamanlarını yenilik yaratmada kullanmalarına fırsat veriyor. Bu karar aynı zamanda, önceki Internet Explorer sürümlerinde yaşanmış bazı geliştirme ve tasarım sorunlarına da adaklanıyor.

Ancak bu tarayıcıyı varsayılan ayarlarıyla kullanmak, daha önceki Internet Explorer sürümleri için yazılmış içeriklerin, istenenden farklı görüntülenmesine yol açabilir. Internet Explorer 8’de bu tür bir sorunla karşılaşmamak için, site sahiplerinin yapmaları gereken bazı küçük ayarlar olacaktır. Biz de bunu göz önünde bulundurarak, Internet Explorer 7 ile geriye dönük uyumluluğu koruyan, sayfa başına ve site başına seviyelerinde kullanılabilir bir üst etiket hazırladık. Bu etiketin eklenmesi ile Internet Explorer 8, herhangi bir ek değişiklik gerektirmeksizin içerikleri Internet Explorer 7’de görüntülendikleri şekilde işleme yeteneği kazanır.

Bu senenin ilk çeyreğinde tüm kullanıcıları kapsayan bir beta sürümü yapılacağı için, site yöneticilerine zaman kaybetmeden sitelerini Internet Explorer 8’in geniş kapsamlı kullanımı için hazırlamalarını tavsiye ediyoruz. Daha fazla bilgi almak ve sitenizi hazırlamak için burada bulabileceğiniz talimatları takip edebilirsiniz:

Duyuruda bahsi geçen talimat sayfasını incelemenizi öneririm, özetle Internet Explorer 8 Beta 1 sürümünde karşılaşılabilecek şu sorunlardan bahsediliyor;

Microsoft Internet Explorer 8′in Beta 1 sürümünü kullandığınızda aşağıdaki sorunlardan biriyle karşılaşabilirsiniz:

Yanlış hizalanmış Web sayfası düzeni
Üst üste gelen metinler veya görüntüler
JavaScript işlevselliği sorunları ve hataları

Internet Explorer 8 Beta 1′i İndirip yüklemek isterseniz linki aşağıda.  Türkçe sürümünün mevcut olmadığını hatırlatırım, sadece İngilizce olarak sunulmuş durumda.

Internet Explorer 8 Beta 1

Dilerseniz yorum yazabilir, veya geri izlemelere bakabilirsiniz.

Yorumunuzu Yazın