19 şubat 2019 Salı 20:06

HP Batarya Değişimi İçin Laptopları Geri Çağırıyor

Yazan: Eklenme Tarihi: 28 Mayıs 2009 16:26
Bu yazı Haber Kategorisinde 1 Yorum .

HP BataryaÖnde gelen bilgisayar üreticilerinden HP, bazı dizüstü bilgisayarlarında kullandığı 70 bin adet Li-Iyon pili geri çağırdığını açıkladı.

Pillerin aşırı ısınma nedeniyle geri çağırıldığı açıklandı.

Geri çağırılan piller HP Pavilion’un 9, HP’nin ürettiği Compaq Presario’nun 2 ve HP Compaq’ın 1 modelinde kullanılmış. Bahsedilen modeller 2007 Ağustos ve 2008 Mart aylarında satılmış.

Geri çağırılan laptop pillerinin hangi model laptoplar ve hangi seri numaralı piller olduğunu buradan kontrol edebilirsiniz.

HP Türkiye’nin konu ile ilgili olarak CNet Türkiye’ye yaptığı açıklamada, adı geçen pillerin Türkiye’de de satıldığı ve bu pillerin de ücretsiz olarak değiştirileceğini belirtti.

Müşteri hizmeti ve güvenliği HP için en öncelikli konulardandır. Bu nedenle şirket HP dizüstü bilgisayarların bazı modellerinde kullanılan piller için kendi isteğiyle bir geri çağırma ve ücretsiz değiştirme programı duyurmuştur. Geri çağrılan pillerde aşırı ısınmadan dolayı tüketicilerde yanma tehlikesi doğurabilecek olası bir alev alma potansiyeli mevcuttur.

HP ürettiği bütün ürünlerin tamamen arkasında durmakta, müşterilerimizin güvenliğini ve ürünlerimizin doğruluğunu ve kalitesini sağlamak için proaktif bir yaklaşım izlemektedir.

Geri çağırılan serilere ait pilleri kullanan ürünler Türkiye’de de çok az sayıda olmakla beraber satışa sunuldu.

Konu ile ilgili olarak HP Türkiye kayıtlarını kontrol ederek tüm satış kanalını ve müşterilerini bilgilendiriyor ve sorunu hızlı bir şekilde ele almaya çalışıyor.

Ancak bu ürünlerden Türkiye’de çok az sayıda satıldığı için özellikle Türkiye’de geri çağırma ve ücretsiz değiştirmeyle ilgili işlemlerin en az düzeyde olacağı bekleniyor.

Kaynak: CNet Türkiye

Hatırlanacağı üzere Sony’de geçen yıl 438 bin Sony Vaio’nun pilini geri çağırmıştı.

Dilerseniz yorum yazabilir, veya geri izlemelere bakabilirsiniz.

1 Yorum “HP Batarya Değişimi İçin Laptopları Geri Çağırıyor”

  1. 1
    FATMA DEMİR
    28 Ocak, 2012, 0:11

    batarya problemı

Yorumunuzu Yazın