19 şubat 2019 Salı 20:06

biz.tr, info.tr ve tv.tr Uzantıları Belgesiz Olarak Kayıt Edilmeye Başlandı

Yazan: Eklenme Tarihi: 6 Kasım 2008 12:26
Bu yazı Haber Kategorisinde YORUM YAZ .

biz.tr, info.tr ve tv.tr Uzantıları Belgesiz Olarak Kayıt Edilmeye Başlandı

T.C. Ulaştırma Bakanlığı, DNS Çalışma Grubunun almış olduğu kararlar şu şekilde;

“biz.tr”, “.info.tr”, “tv.tr” ve “adsoyad.net.tr” hakkında. | 25/09/2008

DNS Çalışma Grubunun almış olduğu 29 Temmuz 2008 tarihli karar uyarınca, kayıt ücreti 25 YTL olan “biz.tr”, “.info.tr” ve “tv.tr” alt alan adı uzantıları 13 Ekim 2008 tarihi itibariyle 15 YTL karşılığı tahsis edilecektir. Sözü geçen uzantılar, 17 Kasım 2008 tarihinden başlamak üzere, belgesiz olarak “ilk gelen alır” prensibi ile kayıt edilecektir.

Ayrıca, 12 Eylül 2008 tarihli DNS Çalışma Grubu kararınca; “adsoyad.net.tr” alan adı, 17 Kasım 2008 tarihinden itibaren, belge göndermeksizin (“adsoyad.com.tr” kuralları çerçevesinde ) 12 YTL karşılığında tahsis edilecektir. Başvuru sırasında, T.C. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nce yürütülen “Mernis Projesi” kapsamında, gerekli olan kimlik bilgilerine tarafımızca erişilebilecek olup, yapılacak olan elektronik başvuru sırasında (www.nic.tr), alan adı sahiplerinin T.C. kimlik numaralarının yazılması yeterli olacaktır.

Kamuoyuna önemle duyurulur.

Saygılarımızla,

Nic.tr (“.tr” Alan Adları) Yönetimi

Uygulama başlangıç tarihi:

13 Ekim 2008 – “info.tr”, “biz.tr” ve “tv.tr” 15 YTL karşılığında tahsis edilecek.
17 Kasım 2008 – “info.tr”, “biz.tr” ve “tv.tr” belgesiz tahsis edilecek.
17 Kasım 2008 – “adsoyad.net.tr” 12 YTL karşılığında tahsis edilecek.

“.biz.tr”, “.info.tr”, “.tv.tr” uzantılarının belgesiz tahsisi hakkında. | 05/11/2008

DNS Çalışma Grubunun almış olduğu karar uyarınca, “biz.tr”, “.info.tr” ve “tv.tr” uzantıları 17 Kasım 2008 tarihinden başlamak üzere, belgesiz olarak “ilk gelen alır” prensibi ile kayıt edileceği duyurulmuştur.

Uygulama tarihi 17 Kasım 2008 olup sözü geçen tarih öncesinde yapılan tüm başvurular mevcut kurallar dahilinde değerlendirilecektir. Başka bir deyişle, ilgili tarih öncesinde yapılan başvuruların sonuçlandırılabilmesi için talep edilen belgelerin iletilmesi gerekmektedir. İlgili belgelerin, online başvuruyu takip eden 15 günlük belge bekleme süresi içerisinde tarafımıza iletilmemesi durumunda, başvurular iptal edilerek alan adları yeniden tahsise açılacaktır.

Konu ile ayrıntılı bilgi ve her türlü alan adı işlemleri için Nic.tr sayfamızda yer alan “Destek İstiyorum” linkinden tarafımıza ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,
Nic.tr (“.tr” Alan Adları) Yönetimi

Dilerseniz yorum yazabilir, veya geri izlemelere bakabilirsiniz.

Yorumunuzu Yazın