23 Nisan 2019 Salı 8:58

Internet Explorer’da Güvenlik Açığı Alarmı

Yazan: Eklenme Tarihi: 17 Aralık 2008 12:10
Bu yazı Güvenlik Kategorisinde YORUM YAZ .

Internet ExplorerMicrosoft, İnternet Explorer web tarayıcısında tespit edilen bir güvenlik açığını düzeltmek için bugün bir acil yama yayımlayacağını duyurdu.

Dünyanın en büyük yazılım şirketi Microsoft’tan yapılan açıklamada, sorunun belirlenmesinden sonra sekiz saat içinde Microsoft Mühendisleri’nin çözüm geliştirdikleri, yamanın bugün TSİ 20:00′de otomatik güncellemeyle aktif hale geleceği belirtildi.

Internet Explorer dünyada halen en yaygın olarak kullanılan web tarayıcısı durumunda. Internet Explorer’da bulunan bu büyük açığın ortaya çıkmasının ardından, İnternet güvenlik uzmanları sorun giderilene kadar kullanıcıların başka bir internet tarayıcısı kullanmalarnı tavsiye ediyorlar.

İnternet güvenlik uzmanları, İnternet Explorer’daki bu açığın, internet korsanlarına, özellikle Çince web sitelerini kullananların bilgisayarlarını ele geçirme ve şifrelerini çalma imkanı verebileceğini belirtiyorlar.

Microsoft da yaptığı açıklamada, saldırıların tarayıcının en yaygın olarak kullanılan (IE7) yedinci versiyonuna yönelik olduğunu tespit ettiklerini, ancak diğer versiyonların da potansiyel tehlike altında olduğu uyarısında bulundu.

Dünyanın en çok kullanılan web tarayıcısının sahibi Microsoft, Internet Explorer için normal güvenlik güncellemesini gelecek ay yapacak.

Dilerseniz yorum yazabilir, veya geri izlemelere bakabilirsiniz.

Yorumunuzu Yazın